• م. انقلاب، خ. کارگر جنوبی، ک. مهدی‌زاده، پ. ۲۷، واحد ۱۹ (لطفاً پیش از تشریف‌فرمایی تماس بگیرید.)
لوگوی نبشته
جدا کننده

پیگیری سفارش‌ها

برای اطلاع از وضعیتِ سفارشِ پرینتِ خود از این قسمت استفاده کنید.
جدا کننده

سوالات متداول

توضیحات
جنس کاغذ

چرا چاپ جزوه و اسناد در این بخش فقط روی کاغذهای A4، A5 و A3 چاپ می‌شود؟

در مؤسسه چاپ کتاب نبشته سعی شده است متناسب با محتوا و کاربرد آن از کاغذهای متناسب استفاده شود. معمولاً برای پرینت و تکثیر جزوه از کاغذ تحریر ۸۰ گرم استفاده می‌شود.

برای پرهیز از پیچیده شدن بخش محاسبه هزینه پرینت، تنوع جنس و گرماژ‌ کاغذها را، عمداً، حذف کرده‌ایم. تا کنون، تقریباً، تمام مشتریان ما پرینت را روی کاغذ تحریر ۸۰ گرم خواسته‌اند. چنانچه به کاغذ یا گرماژ دیگری نیاز داشتید، تلفنی با کارشناسان ما مطرح کنید و قیمت دریافت کنید.

درباره ابعاد کاغذهای مورد استفاده در این بخش هم همان توضیح بالا کفایت می‌کند. چاپ کتاب در قطع‌های مختلف رحلی، وزیری، رقعی، پالتویی، جیبی و خشتی انجام می‌شود. می‌توانید برای چاپ جزوه و پرینت اسناد در این ابعاد با ما در تماس باشید یا در همان بخش چاپ کتاب سفارش را ثبت کنید.

رنگ چاپ

پرینت ارزان، به چه قیمتی؟

اغلب دستگاه‌های سیاه‌وسفید چاپ دیجیتال مشابه هم عمل می‌کنند و در کیفیتی که ارائه می‌کنند تفاوت چندانی ندارند. اگر این دستگاه‌ها، فارغ از نوع و سال ساخت، به‌موقع سرویس شوند و مقدار تونر مصرفی آنها برای ارزان‌تر تمام شدن هزینه چاپ کم نشود، پرینت با آنها کیفیت قابل قبولی خواهد داشت.  ما در مجموعه چاپ کتاب نبشته، همواره کوشیده‌ایم پرینت و چاپ ارزان را با کیفیت مقبول همراه کنیم. همان‌طور که گفته شد، پرینت سیاه‌وسفید در دفاتر فنی و چاپخانه‌های مختلف اختلاف کیفیت چندانی ندارد، اما پرینت و چاپ رنگی چنین نیست.

چاپ رنگی یا پرینت رنگی؟

مکرر پیش آمده که مشتریان پیش از سپردن کار (خصوصاً کارهایی که به پرینت رنگی احتیاج دارد) به مجموعه ما پرسیده‌اند شما چاپ رنگی دارید یا پرینت رنگی؟

احتمالاً کسی که اندکی با سازوکار دستگاه‌های چاپ دیجیتال آشنا باشد بین این دو تفاوتی قائل نشود، اما در عمل پرسش بالا پرسشی است کاملاً به‌جا که از تفاوتی آشکار خبر می‌دهد.

ممکن است در دفاتر فنی و بعض چاپخانه‌ها این مدل دستگاه‌های «کونیکا» را دیده‌ باشید. این دستگاه‌ها که اصطلاحاً به آنها دستگاه‌های آفیس هم می‌گویند، برای حجم کمی از کار و فایل‌های بسیار معمولی با میزان رنگ کم قابل استفاده‌اند.

پرینت رنگی - دستگاه کونیکا

 

صفحات رنگی‌ای که بعض مشتریان به آن پرینت رنگی می‌گویند (در مقابل چاپ رنگی) با این دستگاه‌ها چاپ می‌شوند.

دستگاه‌های دیگری هم از همین کمپانی درایران وجود دارد که به دستگاه‌های صنعتی معروف‌اند. این دستگاه‌ها کیفیت چاپ بهتری ارائه می‌کنند و هزینه نگهداری و ملزوماتشان بیشتر است. از این دستگاه تعداد کمی در ایران مشغول به کار است. مشتریان، اغلب، خروجی این دستگاه را «چاپ رنگی» می‌دانند.

پرینت رنگی ارزان - دستگاه صنعتی چاپ دیجیتال

 

ما در گروه چاپ کتاب نبشته، از هر دوی این دستگاه‌ها در جای خود بهره می‌بریم و در کنار ارائه پرینت رنگی ارزان، مدعی ارائه محصولی کاملاً منحصربه‌فرد هستیم. در ادامه چند ثانیه‌ای از «چاپ» با دستگاه صنعتی چاپ دیجیتال را در چاپخانه نبشته ملاحظه می‌کنید.

پرینت رنگی با تراکم رنگ کمتر یا بیشتر از ۵۰ درصد

چنانچه فایلی که می‌خواهید پرینت بگیرید، میزان رنگ زیادی دارد یا اصطلاحاً تمپلات است گزینه «تمام رنگی» را انتخاب کنید. در غیر این صورت و برای فایل‌های با رنگ کم گزینه «رنگی تا ۵۰ درصد» را انتخاب کنید.

با توجه به اختلافی که هزینه پرینت رنگی با تراکم کم و تراکم زیاد دارد و امکان اشتباه در تخمین همواره وجود دارد، هزینه دقیق پرینت رنگی پس از دریافت فایل مشتری اعلام خواهد شد.

صحافی

صحافی چسب گرم هم دارید؟

در این بخش مسامحتاً از عنوان صحافی استفاده کرده‌ایم تا برای کاربران گویا باشد.

اغلب جزوه‌ها و اسنادی که پرینت گرفته می‌شوند، به وسیله منگنه و فنر صحافی می‌شوند و به صحافی به‌صورت شومیز، گالینگور یا جلد سخت ندارند.

در محاسبه هزینه پرینت، جز دوخت یا منگنه که کاملاً روشن است، دو نوع صحافی سیمی ذکر شده است. یکی با طلق معمولی و دیگری با طلق‌هایی که به طلق پاپکو معروف است. درباره صحافی سیمی دو نکته قابل ذکر است:

  • مطلوب ما در این بخش پرینت و کپی ارزانِ، اصطلاحاً، دانشجویی بوده است، به همین دلیل به هزینه‌های صحافی هزینه چاپ جلد را نیفزوده‌ایم و صحافی با سیمی کردن و افزودن طلق به آن انجام می‌شود؛

  • نوع سیمی کردن جزوات و اسناد به تعداد صفحات آن بستگی دارد. فنر دوبل برای جزواتی که بیش از ۲۰۰ صفحه مقدور نیست و برای این اسناد از فنر مارپیچ استفاده می‌شود.

همان‌طور که گفته شد، برای این بخش صحافی چسب گرم و جلد سخت در نظر گرفته نشده است. چنانچه به چنین مواردی نیاز داشتید، می‌توانید از بخش تخمین هزینه چاپ کتاب استفاده کنید.

 

صحافی پایان‌نامه را چطور ثبت کنیم؟

در بخش هزینه چاپ کتاب با انتخاب قطع رحلی و صحافی گالینگور (طلاکوب) می‌توانید هزینه چاپ پایان‌نامه را محاسبه کنید و ثبت سفارش را از همان بخش انجام دهید.

 

صحافی نمی‌خواهم.

همچنین ممکن است مشتریان پس از چاپ جزوه یا اسناد خود به صحافی نیازی نداشته باشند. برای سفارش چاپ بدون نیاز به صحافی می‌توان به دو شیوه عمل کرد:

  • جمع تعداد برگه‌های سفارش خود را وارد کنید؛

  • سفارش خود را به تعداد نسخه‌ای که نیاز دارید وارد کنید.

مورد دوم این حسن را دارد که به صورت تفکیک‌شده برای شما ارسال می‌شود.

پرداخت هزینه

پس از محاسبه هزینه پرینت می‌توانید مبلغی را که سیستم بنا به سفارش شما محاسبه کرده است، از طریق بخش پرداخت اینترنتی سایت واریز کنید و به همراه فایل‌ها و توضیحات خود برای ما از یکی از راه‌های تلگرام، واتس‌اپ یا ایمیل ارسال کنید.

تخفیف‌ها

همیشه تخفیف یا همیشه ارزان؟

از جمله ترفندهای تبلیغاتی که قیمت بالای خدمات را تا حدودی بی‌اثر می‌کند، تخفیف دائم یا ارسال رایگان است. البته که هر تخفیف یا ارسال رایگانی به معنای گران‌فروشی نیست، اما غالباً چنین است.

ما در گروه چاپ و نشر نبشته به جای همواره تخفیف دادن، کوشیده‌ایم همواره خدماتمان را با قیمت‌هایی منصفانه ارائه کنیم. با این حال به مناسبت‌های مختلف چه به صورت همگانی و چه به صورت ارسال کد تخفیف امکان پرینت ارزان را مهیا کرده‌ایم. چاپ جزوه مدارس و همکاری‌ با سازمان‌ها مشمول تخفیف‌های ویژه مجموعه نبشته خواهد بود.

ارسال رایگان چه شرایطی دارد؟

همچنین سفارش‌های بیش از ۲ میلیون تومان، به مقصد هر جای ایران، به صورت رایگان ارسال می‌شود.

slide-61fd10a
slide-898d483
slide-d9274e8
slide-0a60330