• م. انقلاب، خ. کارگر جنوبی، ک. مهدی‌زاده، پ. ۲۷، واحد ۱۹ (لطفاً پیش از تشریف‌فرمایی تماس بگیرید.)
لوگوی نبشته
جدا کننده

صفحه‌بندی/ صفحه‌آرایی چیست؟

فارغ از هر اصطلاح و تعریف تخصصی، می‌توان گفت به مجموع تغییراتی که روی یک سند، اعم از کتاب، نشریه و پایان‌نامه، اعمال می‌شود تا خواندن متن برای مخاطب ساده‌تر و دلنشین‌تر و دسترسی به مطالب کتاب راحت‌تر شود، صفحه بندی یا صفحه آرایی می‌گویند. این تغییرات از تغییر اندازه کاغذ شروع می‌شود و تا چینش تصاویر و طراحی المان‌های خاص برای آن کتاب ادامه می‌یابد.

صفحه‌ آرا باید همواره با در نظر داشتن مخاطب در پی آن باشد که رغبت بیشتری در او برای پیگیری مطلب ایجاد کند و مهم‌تر از آن در بعض متون از سردرگمی و آشفتگی خواننده جلوگیری کند و با چینش صحیح عناوین، تصاویر و متون منطق قرارگیری متن‌ها، تصاویر و عناوین را برای خواننده روشن کند.

صفحه‌بندی/ صفحه‌آرایی غالباً در دو محیط ورد و ایندیزاین انجام می‌شود. در پایین این صفحه می‌توانید چند نمونه از سفارش‌های چاپ کتاب نبشته را که در محیط ایندیزاین صفحه‌بندی شده‌اند ببینید.

جدا کننده

صفحه بندی را از کجا شروع کنیم؟

همان‌طور که پیشتر گفته شد، اولین قدم در صفحه بندی کتاب تغییر ابعاد کاغذ است. در ادامه در ویدئویی تغییرات اولیه‌ای را که باید برای تنظیم کتاب در قطع وزیری انجام شود آورده‌ایم. این تغییرات شامل تنظیم ابعاد کاغذ، مارجین‌ها و سرصفحه و پاصفحه فایلی است که برای چاپ در قطع وزیری آماده می‌شود. ابعاد باقی قطع‌ها در جدولی که بعد از این ویدئو آمده است قابل مشاهده است.

تمام تنظیمات برای قطع‌های دیگر هم مانند توضیحاتی است که در ویدئوی بالا شرح داده شد. ابعاد قطع‌های دیگر کتاب‌ها را می‌توانید از جدول زیر بردارید.

نام قطعابعاد (به سانتی‌متر)ابعاد استانداردمارجین‌ها به ترتیب بالا، پایین، چپ و راستهدر و فوتر
رحلی۲۹×۲۱A44 – 2.8 – 2.7 – 2.73.2 – 2
رقعی21×14A52.8 – 2.3 – 2.2 – 2.22.4 – 1.7
پالتویی21×۱1////
جیبی16.5×11.5B62.5 – 2 – 1.8 – 1.81.8 – 1.4

در ادامه چند نمونه‌ از کتاب‌هایی که در مؤسسه چاپ کتاب نبشته صفحه آرایی شده است قابل مشاهده است. این کتاب‌ها در محیط ایندیزاین طراحی شده‌اند. محیط نرم‌افزار ورد برای طراحی کتاب‌هایی که به طراحی گرافیکی خاص یا اصطلاحاً طراحی لی‌اوت منحصر به‌فرد نیاز دارند مناسب نیست. هرچند که صفحه بندی کتاب در محیط ایندیزاین آزادی عمل بیشتری به طراح می‌دهد و می‌توان در آن از المان‌های مختلف گرافیکی بهره جست، اما باید در نظر داشت که پس از چاپ است که حاصل کار مشخص خواهد شد. چاپ بی‌کیفیت تمام زحمت صفحه‌ آرا و تیم گرافیکی را به هدر خواهد داد.

هزینه چاپ کتاب - 04
چاپ کتاب نشته - صفحه آرایی
هزینه چاپ کتاب - 11
جدا کننده

محاسبه هزینه صفحه‌آرایی کتاب و مجله

هزینهٔ صفحه‌آرایی کتاب و مجله را از این بخش محاسبه کنید

فرم زیر برای محاسبه هزینه صفحه‌آرایی کتاب و مجله در نظر گرفته شده است. چنانچه صرفاً نیاز دارید که سندتان صفحه بندی شود و به خدمات دیگری اعم از طراحی جلد، ویرایش و چاپ کتاب نیاز ندارید، می‌توانید حق‌الزحمه صفحه ‌بندی را از فرم زیر محاسبه کنید. لطفاً پیش یا پس از محاسبه هزینه توضیحات تکمیلی پایین فرم را هم مطالعه کنید.

– مدت تحویل با احتساب روزی ۳۵ صفحه در نظر گرفته شده است. تحویل روزی ۶۵ صفحه ۳۰ درصد و ۱۰۰ صفحه ۷۰ درصد به حق‌الزحمه خواهد افزود.

– به کتاب‌های ۲۰۰ تا ۵۰۰ صفحه‌ای ۱۰ درصد تخفیف و کتاب‌هایی با تعداد صفحات ۵۰۰ و بیشتر، ۲۰ درصد تخفیف تعلق می‌گیرد.

– هزینه دقیق پس از بررسی فایل شما مشخص خواهد شد.

– سپردن تمام مراحل چاپ کتاب به نفع شما خواهد بود.

می‌توانید تمام هزینه‌های چاپ کتاب را از این بخش محاسبه کنید.

تاریخ به‌روزرسانی قیمت‌ها ۱۴۰۳/۰۵/۰۱

قطع
محیط
رنگ
ویژگی‌های متن
هر صفحه
تعداد صفحه
مبلغ کل
کد تخفیف
سایر تخفیف‌ها
جمع تخفیف‌ها
قابل پرداخت

لطفاً توضیحات سفارش خود را به همراه فایل/ فایل‌های خود از یکی از راه‌های زیر برای ما ارسال کنید.

ما در گروه چاپ کتاب نبشته تلاش کرده‌ایم هزینه‌ها را تا جایی که به کیفیت صدمه نمی‌زند، کاهش دهیم. علاوه‌‌براین، کوشیده‌ایم خدماتمان برای عزیزانی که تمام مراحل چاپ کتاب را به ما می‌سپرند، کمترین هزینه را داشته باشد. چنانچه علاوه بر صفحه‌ آرایی کتاب به خدمات دیگری اعم از طراحی جلد، ویرایش، اخذ مجوز و چاپ کتاب نیاز داشتید، می‌توانید هزینه آن را لینک زیر محاسبه کنید. همچنین اگر صرفاً به «چاپ کتاب» نیاز داشتید، در فرم دوم همان صفحه هزینه آن را حساب کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.